Jak ciekawie urządzić dom?

Łóżko często jest żartobliwie nazywane „najlepszym czworonożnym przyjacielem człowieka”. Jest w tym nieco prawdy. Sen jest niezwykle ważny dla dobrego zdrowia fizycznego i samopoczucia. Aby jednak wpływał na nas pozytywnie, musimy stworzyć ku temu dogodne warunki. Odpowiednie przygotowanie łóżka jest tutaj bardzo istotne. Zły materac lub pościel mogą spowodować, że sen, zamiast przyjemnością, stanie się tylko źródłem bólu kości i pleców.

Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów posłania są poduszki. W dawnej, zamierzchłej historii ludzkości, były one wykorzystywane jako ozdobna forma sztuki. W starożytnym Egipcie były dostępne niemal tylko dla ludzi bogatych. W Chinach przez długi czas były jednym z najcenniejszych towarów na rynku. Często zła poduszka, lub jej nieprawidłowe ustawienie, jest przyczyną bólu kręgosłupa i karku, występującego po zakończeniu snu. Z drugiej strony, w dzisiejszych czasach są dostępne nawet specjalne poduszki lecznicze, dla osób cierpiących właśnie na takie dolegliwości.

Ciężko jest sobie wyobrazić spanie w łóżku bez wygodnej kołdry, którą można by się przykryć. To właśnie kołdry zapewniają nam ciepło i poczucie komfortu w czasie odpoczynku. Z pozoru jest to prosta rzecz, jednak wystarczy spojrzeć na oferty wielu sklepów aby przekonać się, jak duży wybór ma tutaj klient. Podgrzewane koce, kołdry antyalergiczne czy mnóstwo materiałów do wyboru. Wszystko to powinno zadowolić nawet najbardziej wybredne osoby.
Dobrze jest się zastanowić, czy łóżko, którego używany na co dzień, jest dobre dla naszego własnego zdrowia. Być może często odczuwane uczucie zmęczenia, ból stawów i kości czy złe samopoczucie to efekt złego materaca lub pościeli. Zmiana tego niewiele kosztuje, a w zamian można otrzymać lepszą kondycję, zarówno fizyczną jak i psychiczną.

Zdjęcie ze strony: Pixabay.com